MENU
Deset faktů o operativním leasingu pro soukromníky

Deset faktů o operativním leasingu pro soukromníky

1. Operativní leasing se používá pouze pro nové vozy, u některých značek (Škoda, Volkswagen) můžete narazit na omezenou možnost konfigurace.

2. Stejně jako u firemní klientely existuje základní verze pronájmu, nebo obdoba full service leasingu, který zahrnuje i pravidelný servis a péči o pneumatiky.

3. Při sjednání zákazníci dokládají svůj příjem a dva doklady totožnosti. Odmítnutých žádostí je ale obvykle méně než u firemní klientely.

4. Doba pronájmu a nájezd kilometrů jsou předem pevně dané, lze si je ale za poplatek měnit u leasingových společností i během nájmu.

5. Za překročení hranice najetých kilometrů se platí navíc, některé firmy chtějí i peníze i za nedojeté kilometry.

6. Vozidlo vlastní leasingová společnost a veškeré úpravy na něm podléhají schválení.

7. U některých společností existuje omezení toho, kdo pronajatý vůz řídí. Rodinných příslušníků se to ale obvykle netýká.

8. Pohyb vozidla není většinou nijak omezen, myslete však na územní platnost zelené karty.

9. Při krádeži hradí zákazník vždy spoluúčast pojišťovně. Pokud se vůz nenajde, dochází ještě k tzv. finančnímu vyrovnání, kdy většinou budete nuceni ještě něco zaplatit. 

10. Po ukončení smlouvy se vůz důkladně kontroluje a zjišťuje se jeho nadměrné opotřebení, za které se platí navíc. Třeba Škoda Auto dává uživateli tzv. manuál řidiče, kde najde všechny informace. Při podpisu smlouvy se vždy raději ptejte, co je bráno jako obvyklé opotřebení.